CERAMIC MAGIC BALL

termoIZOLAČNÍ materiál pro fasády i interiéry

Ultratenká keramická tepelná izolace má mikroskopické rozměry (0,03-0,08 mm), je uvnitř dutá a obsahuje vakuované keramické kuličky. Tyto duté keramické kuličky se vyrábí za vysokých teplot z roztaveného keramického materiálu, přičemž se v průběhu chladícího procesu vytvoří v kuličkách vakuum. V takto vytvořených vakuových prostorech se teplo nešíří obvyklým způsobem. V těchto microvakuových prostorech normální zákonitosti týkajících se šíření a vodivosti tepla již neplatí.

Svým složením je tato izolace tvrdá a zároveň elastická. Nemůže se stát, že se vandalismem nebo od nechtěného úderu izolace natolik poškodí, že ztratí svoje schopnosti či vlastnosti.

Keramické kuličky obklopuje tekutý syntetický kaučuk, akrylové polymery a směsi, obsahující anorganické pigmenty. Izolační materiál je tekutý, proto se může použít i v těžko přístupných místech vakuovým rozprašovačem nebo štětcem, válečkem. Po nánosu vícero vrstev izolace získáme ultratenkou izolační vrstvu. V prvé řadě se izolace používá na fasády budov jako izolační nátěr.

Řadový dům nebo objekt v průběhu víceletého měření zpětně dosáhl jmenovité tepelné vodivosti: λ = 0,003 W/mK. Kromě tohoto efektu slouží ultratenká keramická vrstva nejen jako izolační vrstva, ale také současne slouží jako hydro- a akustická izolace. 

Použitelné tepelné rozhraní této izolace se pohybuje od -40°C do +600°C. Izolace se nanáší v teplotním rozmezí od +5°C do +150°C, což umožňuje její aplikaci například i na různých horkovodech, dálkových parovodech, resp. potrubích s vysokou teplotou.

CMB má velice široké spektrum využití, nejvíce se používá jako tepelná izolace pro fasády rodinných a obytných domů, pro interiéry, památkově chráněné budovy, termální lázně, výrobní haly, dřevěné konstrukce, dřevěné domy, kovové konstrukce, kovové střechy, kontejnery.

Potrubní systémy (voda, plyn, pára, dálkové vytápění atd.), ploché střechy, chladírny, klimatizační zařízení, vnitřní povrchy automobilů, chladírenské dodávky, lodě, podzemní parkoviště ad.

CMB (Ceramic Magic Balls) odráží (reflektuje) vyzařující teplo zpět prostřednictvím své obsažené základní látky. Snadno použitelný produkt, který má již při jeho tloušťce 0,5-1mm vynikající reflektující tepelnou schopnost odrážející až 92% tepelného záření – tedy v teplých měsících snižuje přehřívání místností, v zimních měsících zabezpečuje rychlé ohřátí a konstantní teplo, zabraňuje ochlazování. 

Nejčastěji sledované a dosažitelné úspory v rozmezí 30-40%.

V prostorách zabezpečuje rovnoměrné rozložení teploty. Díky jeho propustnosti vodní páry eliminuje srážení vlhkosti a zamezí tím vzniku plísní.

CMB účinně chrání fasádu před UV zářením a povětrnostními vlivy, současně zajišťuje odolnost k tvorbě řas, mechů a plísní.

V zimě šetříte náklady na vytápění a v létě náklady na provoz klimatizací.

Výhody oproti bežné izolaci

• díky tekutosti izolace je možná její jednoduchá aplikace i na složité či členité povrchy budov a zároveň umožňuje izolaci i na památkově chráněné budovy, u kterých se nesmí změnit jejich vzhled a charakter

• lze aplikovat na kovové, plastové, betonové, cihlové, skleněné povrchy a jiné stavební materiály a zařízení jako potrubí, vzduchovody, kanály, horkovody, parovody atd.

• účinně snižuje tepelné ztráty a zvyšuje odolnost vůči korozi

• pouze tloušťka 1 mm poskytuje stejné izolační vlastnosti jako minimálně 80 mm tlustá izolace, nebo 1 až 1,5 rada cihel

• až 12%-ní pružnost izolace umožní zakrýt menší trhliny

• nezatěžuje konstrukci budovy 

• odráží až 92% záření energie

• je odolný proti UV záření, UV rezistentní

• ekologicky bezpečný, není toxický, neobsahuje pro ovzduší škodlivé látky a organické sloučeniny, certifikace TUV SUD, SZU

• dlouholetá záruka, očekávaná životnost nad 25 let

• případné opravy jsou rychlé, nenákladné a neomezují provoz a činnosti v budovách