Teplovzdušné solární kolektory

Teplovzdušné solární kolektory jak se na první pohled může zdát, nejsou žádnou novinkou na trhu.

Princip jejich fungování je přeměna energie slunečního záření v energii tepelnou a elektrickou. Upravuje přirozené proudění vzduchu jako teplonosné látky ve svém vnitřním prostoru a vytváří žádoucí změnu vybraných parametrů v přímo spojeném bytovém či nebytovém prostoru. Jeho provoz má multifunkční povahu – přiměřeně může zvyšovat teplotu navazujícího prostoru, přívod čerstvého vzduchu s podporou cirkulace, systematického větrání, snižuje relativní vlhkost prostředí i samotných konstrukcí provozu.

Teplovzdušné solární kolektory se umisťují na stěny objektů nejčastějí s J, JZ, JV, Z a V orientací. Řízení celé soustavy tvořené vlastním teplovzdušným solárním kolektorem má několik variantních úrovní včetně termostatické regulace na nastavenou teplotní hladinu vnitřního prostředí prostoru.

Teplovzdušní solární kolektory tedy ohřívají, vysušují, větrají a filtrují.

Výhody teplovzdušných solárních kolektorů jsou:

Zlepšení hygienických podmínek vnitřních prostředí budov, alternativní vytápění (časová návratnost 3-5let)

Nulové provozní náklady – pouze sluneční energie

Snížení rizik z kondenzačních procesů, rekuperační povaha, možné řízené větrání vnitřního prostoru, dokonalá výměna vzduchu (CO2, radon, formaldehydy, parfémy, zápachy), výrazná pomoc pro alergiky

Možná pomoc pro vysušování konstrukcí a likvidace plísní, včetně vlhkosti a plísní ve sklepě (v kombinaci s naším tepelně izolačním nátěrem)

Jednoduchá montáž, zanedbatelný rozsah pravidelní údržby

Možnost využití elektrické energie ze solárního článku na napájení USB

Jejich široké uplatnění – rodinné domy a byty, garáže, rekreační objekty, chaty a chalupy, průmyslové haly a objekty, panelové domy, objekty bez elektrické energie.

Jako certifikovaný obchodní zástupce pro Vás zajistíme vše včetně jejich profesionální montáže.