kotle na tuhá paliva, plynové kotle, kotle na biomasu

Nabízíme Vám kompletní topenářské a instalatérské práce, vyvložkování či frézování komínu včetně vyhotovení revizních zpráv (spalinové cesty, plynová přípojka). Instalujeme kotle jako zdroje tepla, na které jsme pravidelně školeni pro instalaci a zprovoznění včetně případného záručního a pozáručního servisu. Dále Vám nabízíme v rámci komplexnosti nabízených služeb i zpracování administrativy pro kotlíkové dotace či Nová zelená úsporám.

Máte doma starý, neekologický a finančně neúsporný kotel? V tom případě využijte naší pobídky k jeho výměně. Díky finanční podpoře Evropské unie bude možné vyměnit až na 35 tisíc starých kotlů napříč kraji. Spolu se významným finančním příspěvkem z evropských peněz určených pro výměnu kotlů tak vedle nového kotle získáte také možnost financování nákladů na novou otopnou soustavu či její rekonstrukci včetně regulace a měření a úpravy spalinových cest.

Kotlíkové dotace pro každého – šetřete ovzduší i svou peněženku

Právě teď probíhá třetí vlna výměny starých kotlů za nové. Zajistili jsme úspěšně pro naše zákazníky v rámci 1. a 2. vlny kotlíkových dotací již více než 130 realizací kotlů či tepelných čerpadel včetně vyřízení administrativy. Aktuálně probíhá 3. vlna kotlíkových dotací, pro které Ministerstvo životního prostředí uvolnilo 3,4 miliardy korun pro všechny majitele rodinných domů, kteří chtějí šetřit peníze i ovzduší. Především díky lokálním topeništím totiž dochází k znečištění ovzduší v České republice.

Evropská kotlíková dotace je rozdělena mezi občany prostřednictvím krajských výzev. Jednotlivé domácnosti tak výměnou za starý kotel mohou získat nový plynový kondenzační kotel, tepelné čerpadlo, kotel na biomasu či automatický kotel na biomasu, a to mnohem laciněji než dříve. Ještě větší finanční úlevu pak získají žadatelé o výměnu kotle žijící v oblastech s nejvíce znečištěným ovzduším, ve kterých jsou opakovaně překračovány limity škodlivých látek. Ti získají na koupi nového kotle či tepelného čerpadla bonus ve výši 7500 Kč.

V rámci probíhajícího programu Nová zelená úsporám si navíc můžete spolu s výměnou starého kotle nechat také vyměnit okna, dveře či zateplit dům. V takovém případě máte možnost opět získat bonus k dotaci, a to až ve výši 40 000 Kč.

Zde pro představu uvádíme čísla finanční podpory kotlíkové dotace, která mluví za vše:

  • Tepelné čerpadlo – 80 %, max. 127 500 Kč
  • Kotel na biomasu (samočinná dodávka paliva) – 80 %, max. 127 500 Kč
  • Kotel na biomasu (ruční dodávka paliva) – 80 %, max. 107 500 Kč
  • Plynový kondenzační kotel – 75 %, max. 102 500 Kč

Pokud vás tedy tento dotační program zaujal, využijte naší výzvy. Ulehčíte své peněžence, životnímu prostředí, které je společné nám všem.

Šetřete přírodu pro vaše děti a zažádejte si o kotlíkovou dotaci právě u nás, sledujeme vyhlašované výzvy v krajích.